logo
 
  Osobowość Symchy Kellera video zdjęcia albumy plany kontakt sklep  
strona główna
 
 

  Unser Rabejnu. Pieśń ku czci Rebego z Kocka. "Mayn Shtetl Kotsk", 2022

line1
Idea która towarzyszyła powstawaniu tej płyty, to PRAWDA - słowo klucz do mądrości rebego z Kocka.

Wybrałem tradycyjne chasydzkie pieśni i wykonałem je bez akompaniamentu instrumentów, nakładając jedynie głosy, by efekt był taki jak śpiewy w Szabaty i święta na "dworach" chasydzkich rabinów od XVIII wieku do czasów współczesnych. Tak też śpiewano na "dworze" rebego Menachema Mendla Morgensterna w XIX wieku w Kocku. Podczas śpiewu ,słyszymy też krótkie słowa nauk Rebego, w języku hebrajskim i polskim. Jest to bezsprzecznie pierwsze takie wydawnictwo w Polsce.

Płyta będzie wydana razem z książką "Mayn shtetl Kotsk - polsko - żydowski fenomen Kocka".

  Radość miesiąca Adar" | Słowo i muzyka u jezuitów

line1
"Radość miesiąca Adar"

 

  Folkowisko - Wehikuł Czasu 2021

line1
9 Aw - w Kalendarzu

Wczoraj mieliśmy ciężki, smutny dzień, w kalendarzu żydowskim 9 Aw - dzień samych nieszczęść. Jednak jak naucza mądra Księga: jeżeli Najwyższy sprowadza na nas chorobę, to ma już przygotowane lekarstwo. Z radością wszystkich oczekujących i pytających informuję: jest już retransmisja koncertu z Festiwalu Folkowisko!

Koncert trwa prawie dwie godziny, ma charakter wręcz epicki 🙂 Pozwolę sobie zasugerować, żeby oglądać go w spokoju, a jeszcze lepiej na dobrym sprzęcie albo w słuchawkach. Wszystkim życzę miłego słuchania.

  Kultura na zlotej - Lublin 2021

line1
Hasidic Lullaby - Nigun Gur

"Przypadek to nie jest koszerne słowo" J.B. Singer Wczoraj (6 marca) w klasztorze Dominikanów zabrzmiała hebrajska modlitwa. Również wczoraj odbyło się niezwykłe spotkanie papieża Franciszka w Ur Chaldejskim w Iraku, prastolicy wszystkich religii monoteistycznych. To z tego miasta Abraham wyruszył w swoją drogę do Ziemi Świętej. Widząc ile jeszcze jest nienawiści, nietolerancji wśród wyznawców różnych religii musimy pamiętać, że każdy, pozornie błahy gest jest bezcenny dla naszego życia. Dla życia ludzi na naszej planecie. Szukanie drogi do ludzkich serc to misja, która nie ma ograniczeń i nie ma końca. Wszystkich, którzy chcą dołączyć do naszej muzycznej podróży- medytacji zapraszam:
Psalm 23

Na ostatnim niezwykłym koncercie w klasztorze Dominikanów w Lublinie wykonaliśmy Psalm 23. Z pełną pasją, na przekór epidemii strachu i chorobie, z potężną intencją na dobre, przyszłe dni. W naszych czasach słowa "Choćbym szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę" mają zupełnie inny wymiar.

  Koncert ramach obchodów XXIV Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim - Warszawa 17 stycznia 2021.

line1
"Dla moich Braci i Sióstr"

Moi Drodzy Przyjaciele!
Wczoraj mieliśmy zaszczyt zagrać dla Was koncert w Warszawie z okazji obchodów XXIV Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim. Naturalnym jest, że bardzo trudno gra się dla " nieobecnych", ale uwierzcie mi przez cały koncert czuliśmy Waszą obecność. Dziękujemy Wam za to, że zawsze jesteście z nami!  ❤️ 
fb komentarze
 

  Chanukowa Premiera - koncert "Dla Nieobecnych" - Wojsławice 2020

line1
Dla Nieobecnych

Stało się! Mam wielką przyjemność poinformować, że właśnie ma miejsce premiera naszego koncertu z synagogi w Wojsławicach
"Dla Nieobecnych".
Muszę Wam powiedzieć, że jest to dla mnie specjalny koncert.
Ta synagoga oraz pieśni, które zagraliśmy wytworzyły atmosferę wspólnej medytacji. Teraz możemy się z Wami tym czasem podzielić. Proszę posłuchajcie tej muzyki, przekazujcie innym, to taki dar na święto Chanuki.

Życzę Wam pięknych świątecznych dni!

Koncert został nagrany przy wspaniałej współpracy z:
logo Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach
Urzędem Gminy Wojsławice
Wojsławice – historia miejscowości

  Premiera - październik 2020

line1
NIGUN SIMCHA - Pieśń Radości

Rabi Nachman mówił: "Nigdy, przenigdy nie daj się pokonać, nie daj się pokonać zniechęceniu i rozpaczy. Nie wolno poddawać się. To co wolno to wydobyć z siebie prawdziwą siłę, którą daje radość i dopiero wtedy się zwycięża."

Trzecie z serii Eko Chasidut wideo przekazujemy Wam w trudnych czasach. Wielu ludzi, wiele narodów walczy teraz o wolność. To nasz niski ukłon w stronę tych, dla których wolność i godność człowieka stanowi najwyższą wartość. ❤️

  Psalm 130 "Z głębokości wołam do Ciebie Panie"

line1
HOŁD DLA TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Codziennie dochodzą do nas informacje o kolejnych ofiarach pandemii. Pragnęliśmy stworzyć listę rabinów, przywódców gmin, działaczy, filantropów z religijnych środowisk żydowskich, którzy odeszli. Nie daliśmy rady... Setki, tysiące nazwisk... Ludzi starszych, młodych, kobiet, dzieci. W obliczu tego wszystkiego, kiedy ludzi zabija koronawirus, zmiany klimatyczne, głód przerażające jest to czym zajmują się nasze "elity".
Dlaczego ci ludzie są naszymi elitami?!
Co my robimy dla nas i dla naszych dzieci?!

HOŁD DLA TYCH, KTÓRZY ODESZLI
W ich intencji oraz wszystkich, którzy zmarli oraz którzy walczą z epidemią dedykujemy z całego serca ten psalm.

  Premiera - lipiec 2020

line1
Pieśń chasydów z Bełza - BAM

Dzisiaj mamy wspaniały dzień! Którym z radością dzielę się z Wami. Oprócz koncertowej wersji " Areszes..." mamy coś naprawdę specjalnego:

ABSOLUTNA PREMIERA! Pieśń chasydów z Bełza- BAM.
Nagrany na żywo we wsi Bratnik. Mocno wzięliśmy sobie do serca azjatycki charakter Narodu Izraela 😆
Nigun Gur II

Rabi Baal Szem Tow powiedział, że najciekawsze rzeczy dzieją się nocą. Zatem przedstawiam Wam nasz nowy teledysk. To medytacja i modlitwa, dla naszego domu - Ziemi i jego mieszkańców niezależnie od wyznania, kultury, koloru skóry...
Po wielu przeszkodach, w cieniu pandemii i innych wrogich sił możemy przedstawić pierwszy z trzech teledysków. Wielką inspiracją dla tej muzyki są zawsze słowa Rabiego Nachmana z Bracławia:
"Nic nie czyni człowieka bardziej wolnym niż radość. Radość wyzwala umysł i napełnia go spokojem."
"Uświęcaj swoje usta modlitwą i nauką, nozdrza - długim spokojnym oddechem, uszy - słuchaniem mądrych słów, a oczy - zamknięciem ich na to co proponuje zło.

"Miejsce nagrania - Bratnik. Słowa uznania i szacunku dla realizatora wideo Kacpra Pęczuły #LublinGra, wielkie podziękowania dla Ewy, Moniki, Piotra i Romana za gościnę i potężną dawkę energii.
Podziękowania dla Szoszany, która jest ze mną w tym projekcie od początku.

  Bramy / The Gates

line1
 
 
end strona główna     kontakt

Compyright ©2020 Symcha Keller. All rights reserved.