logo
 
  Osobowość Symchy Kellera video zdjęcia albumy plany kontakt sklep  
strona główna
 

  Chojze - Widzący z Lublina

line1
Nigun Gur II

Rabi Baal Szem Tow powiedział, że najciekawsze rzeczy dzieją się nocą. Zatem przedstawiam Wam nasz nowy teledysk. To medytacja i modlitwa, dla naszego domu - Ziemi i jego mieszkańców niezależnie od wyznania, kultury, koloru skóry...
Po wielu przeszkodach, w cieniu pandemii i innych wrogich sił możemy przedstawić pierwszy z trzech teledysków. Wielką inspiracją dla tej muzyki są zawsze słowa Rabiego Nachmana z Bracławia:
"Nic nie czyni człowieka bardziej wolnym niż radość. Radość wyzwala umysł i napełnia go spokojem."
"Uświęcaj swoje usta modlitwą i nauką, nozdrza - długim spokojnym oddechem, uszy - słuchaniem mądrych słów, a oczy - zamknięciem ich na to co proponuje zło.

"Miejsce nagrania - Bratnik. Słowa uznania i szacunku dla realizatora wideo Kacpra Pęczuły #LublinGra, wielkie podziękowania dla Ewy, Moniki, Piotra i Romana za gościnę i potężną dawkę energii.
Podziękowania dla Szoszany, która jest ze mną w tym projekcie od początku.

  Białystok

line1
Koncert dla dwóch tysięcy

Podczas koncertu w Białymstoku działy się rzeczy niezwykłe. Kiedy śpiewając zamykałem oczy za każdym razem miałem wrażenie, że słucha mnie olbrzymie audytorium. Było to tak głęboko przejmujące poczucie, że zupełnie daliśmy się temu porwać.
Po koncercie podszedł do mnie bardzo mocno poruszony manager i opowiedział, że podczas koncertu podszedł do niego starszy człowiek i mając łzy w oczach trzęsącym się głosem powtórzył kilka razy:
"Dobrze, że Reb Symcha śpiewa w tym miejscu, bo zmarli, ci którzy tu zginęli bardzo dobrze go słyszeli". Jak później się okazało scena była naprzeciwko miejsca, w którym stała Wielka Synagoga w Białymstoku, w której Niemcy żywcem spalili dwa tysiące Żydów.

  Bramy / The Gates

line1

  Space

line1
  Nadchodzi :)

  Katharsis (lata 80. i 90.)

line1
Planowana premiera odnalezionych materiałow wideo w grudniu 2020.  
 
 
strona główna     kontakt

Compyright ©2020 Symcha Keller. All rights reserved.